Wczytuję dane...

Ubranka i pościele dla lalek Miniland i Paola Reina

Olimi - urocze ubranka, pościele i akcesoria dla lalek i przytulanek.

Czasami pewne pomysły tkwią gdzieś w człowieku do momentu, kiedy coś je odkryje, ożywi i wtedy realizują się same :-)

tak było z Olimi. Mój pomysł uruchomił się, kiedy poznałam lalki Miniland. Urocze, ze świetną misją edukacyjną, do tego wykonane naprawdę pięknie!

Miłość od pierwszego spojrzenia! Ponieważ tak je lubię - praca nad kolekcjami ubranek i pozostałych akcesoriów jest czystą przyjemnością.

Nie znaczy to, że ubranka i cała reszta powstaje tak sobie... Cała praca oparta jest na moim dość bogatym już zawodowym doświadczeniu w projektowaniu i konstruowaniu ubrań, pościeli, zabawek i innych tekstyliów dla dzieci. Całą tą wiedzę mogę użyć i wykorzystuję do pracy nad produktami Olimi.

Jak są zrobione produkty Olimi?

Pozwala mi to na to, aby oprócz tego, że np. sukienki czy pościele są ładne, to również wysoka jakość wyraża się w wykonaniu, materiałach i dodatkach.

Dobra konstrukcja ubranek sprawia, że ładnie leżą i dobrze i łatwo dzieci mogą je ubierać podczas zabawy.

Do większości ubranek użyta jest bawełna - czy to super jakości tkanina np. perkal, popelina, len, czy zwykłe płócienko, jak i muślinowa, frotte a także dzianina.

Tkanina wierzchnia pościeli to również bawełna - muślin i płócienko, a wewnątrz miękkie i puszyste wypełnienie antyalergiczne.

Ręcznie robione na szydełku ubranka, buciki, czapeczki - wykonane precyzyjnie w większości przeznaczone dla najmniejszych lalek Miniland 21cm, ale taka metoda doskonale sprawdziła się w modelu bucików dla największej lalki Miniland 38cm, które są teraz fajnym modelem dopełniającym garderobę.

Kocyki są wykonane z dzianin sweterkowych, raczej z dostępnych mieszanek z bawełną, wełną, poliamidem, akrylem itp., które sprawiają, że kocyki są miękkie i delikatne i doskonale opatulają lalki.

Dla jakich lalek są przeznaczone produkty Olimi?

Jak już wspomniałam, ubranka głównie dedykowane są dla lalek Miniland - wszystkich rozmiarach: 21, 32 i 38cm, a także powstała, nieduża jeszcze kolekcja ubranek dla pięknych też lalek Paola Reina 32cm. Nie jest powiedziane jednak, że nie będą pasować na inne lalki o podobnych wymiarach...

Natomiast pościele, okrycia kąpielowe, kocyki czy nosidełka mogą służyć w zabawie wszystkimi innymi lalkami i przytulankami, pod jedynym warunkiem, że się tam zmieszczą (w tych nosidełkach) :-)

 

Kolekcje nie stoją w miejscu, zmieniają się, ewoluują, wraz z kolejnymi pomysłami powstają nowe modele, dołączam nowe kolory, dodatki, aby dzieciom się nie nudziło :-)